vinný list


Moravská zemská a přívlastková vína

vinařství: Čevelovic sklep (Dolní Bojanovice)

 

bílá vína

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2016299 Kč
kabinetní, suché, 0,75l
Zářivě zelenkavá barva s odstínem žlutého melounu. Vůně je středně intenzivní s nádechem bylinek a pryskyřice. Chuť je středně plná s velmi dobrou kyselinkou, jemným minerálním podtónem a středně dlouhým závěrem.

RYZLINK VLAŠSKÝ 2016299 Kč
kabinetní, suché, 0,75l
Slámově žluté víno s tmavšími odlesky a velmi dobrou viskozitou. Vůně je čistá, svěží s ovocnými a květinovými tóny. Chuť je šťavnatá s velmi dobrou ovocnou kyselinkou, příjemnými ovocnými podtóny a delším elegantním závěrem.

MÜLLER THURGAU 2016330 Kč
kabinetní, suché, 0,75l
Křišťálově čiré víno se slámově žlutými odlesky. Vůně je čistá, kořenitá, středně intenzivní s ovocnými tóny připomínajícími peckoviny a kdoule. Chuť je středně plná s velmi dobrou svěžestí. Víno má nižší kyselinku a v chuti připomíná zralé zahradní ovoce.

RYZLINK RÝNSKÝ 2016330 Kč
pozdní sběr, suché, 0,75l
Světle žlutá barva se zlatavými odlesky. Vůně je čistá, ovocná s nádechem lipového květu a hruškového kompotu. Chuť je šťavnatá s pikantní kyselinkou na závěr, dlouhou dochutí a příjemnou kořenitostí.

SAUVIGNON 2016330 Kč
pozdní sběr, suché, 0,75l
Průzračná bledě slámová barva se zelenkavými odlesky a dobrou viskozitou. Vůně je čistá, středně intenzivní s nádechem grepu a žlutých peckovin s broskvovým podtónem. V chuti je šťavnatý, svěží s příjemnou ovocností zralých citrusů. Dlouhý závěr.

CHARDONNAY 2016330 Kč
pozdní sběr, polosuché, 0,75l
Zářivě žlutá barva se zlatavými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Vůně je čistá, intenzivní s nádechem máslové hrušky a angreštu. Chuť je plná s dobrou kyselinkou, se svěžími ovocnými tóny a dlouhým závěrem.

RULANDSKÉ ŠEDÉ 2016350 Kč
pozdní sběr, polosuché 0,75l
Mosazně žlutá barva s jantarovými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Čistá pikantní vůně s tónem koření a sušeného ovoce. V chuti je plné, ovocně nasládlé s dojmem bílého rybízu a dlouhým závěrem.

NEUBURSKÉ 2016350 Kč
pozdní sběr, polosladké, 0,75l
Zelenožlutá barva se zlatavými odlesky. Vůně je jemná, muškátová až kopřivově broskvová, při zrání v lahvi malinová. V chuti je harmonické, extraktivní, středně plné až plné. Má květinově-ovocitý charakter s nenapodobitelně pikantní, mírně nahořklou skořicovou dochutí.

PÁLAVA 2016350 Kč
výběr z hroznů, polosladké, 0,5l
Tmavě žlutá barva s jantarovými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Ve vůni můžeme najít tóny nektarinek a sušených meruněk. Chuť je nasládlá, ovocná a šťavnatá s velmi dobrou kyselinkou.

 

růžová vína

CABERNET MORAVIA ROSÉ 2016350 Kč
kabinetní, polosladké, 0,75l
Výraznější tmavě růžová barva s dobrou viskozitou. Vůně je čistá s výraznými kabernetovými tóny černého rybízu až uzené papriky. V chuti je nasládlé s příjemnou pikantní kyselinkou a středně dlouhým závěrem.

 

červená vína

DORNFELDER 2016320 Kč
moravské zemské, suché, 0,75l
Výrazná velmi tmavá červená barva s fialovými odlesky. Výrazná vůně s kořenitou třešňovo-višňovou tóninou. Chuť je pikantní, plná s velmi dlouhým závěrem a podtóny dřeva v pozadí.

CABERNET MORAVIA 2015290 Kč
moravské zemské víno, suché, 0,75l
Víno je tmavě granátové barvy s jemnými kabernetovými tóny černého rybízu ve vůni i v chuti, které doplňuje aroma třešní, višní, tabáku či marmelády s podtónem uzené červené papriky. Víno je mohutné s dlouhou dochutí.

 

rozlévané PROSECCO

Sudové Prosecco DOC (Treviso)0,1l / 35 Kč

 

rozlévané víno

0,1l / 0,75l35 Kč / 260 Kč

SAUVIGNON, DOC, bílé
Friuli, vinařství Victoria dal Cuore del Friuli, ITA

CHARDONNAY, DOC, bílé
Friuli, vinařství Victoria dal Cuore del Friuli, ITA

PINOT GRIGIO, IGT, bílé
Veneto, vinařství Villa Marin, ITA

NEGROAMARO ROSÉ, IGP, růžové
Puglia, vinařství Nerostella, ITA

MERLOT, DOC, červené
Friuli, vinařství Victoria dal Cuore del Friuli, ITA

 

Zahraniční vína

 

bílá vína

TERLAN PINOT GRIGIO 2016699 Kč
(ITA) DOC, Trentino-Alto Adige, vinařství Kellerei Terlan
Ovocná vůně s tóny grapefruitu, liči nebo bílého melounu, také květinové tóny čerstvě posečené louky. Dobře vyvážená chuť s aroma černého čaje, exotického ovoce, melounu a zralého grapefruitu.

SAUVIGNON BLANC699 Kč
(NZ) Marlborough, vinařství Villa Maria
Výrazná, ovocná a odrůdově typická vůně s tóny zralých citrusů, trávy a zralého angreštu. V chuti je mladé, svěží a suché. Řízný, ovocný a odrůdový charakter.

RIESLING599 Kč
(GER) Ryzlink rýnský, QmP, feinherb, Mosel, vinařství Weingut Josef Rosch
Hutná, sladká a komplexní vůně s harmonickým aroma akátového medu, sladkého čajového pečiva a zralých meruněk. Chuť je odrůdově charakteristická, extraktivní a plná, podpořená příjemně živou kyselinou a harmonickými tóny karamelu, tvarohu a máslových sušenek.

Chablis Grand Cru „ Les Clos ” 20122398 Kč
(FRA) Chardonnay, Bourgogne-Chablis, vinařství William Fèvre
Les Clos dává nádherná vína s potenciálem na delší zrání. Barva je čistě zlatá a aroma ušlechtilé, připomínající zralé mango, med, cukrový meloun a vanilku. Chuť je minerální, mohutná, svěží a po polknutí velmi dlouhá.

 

červená vína

TOSCANA ROSSO „VILLA ANTINORI“ 2015999 Kč
ITA) Sangiovese, Merlot, Cabernet Sauvignon, Syrah, IGT,Toscana, vinařství Antinori
Vůně je výrazná, ovocná a elegantní s převahou kompotovaného ovoce. Chuť je ovocná, šťavnatá s tóny třešní, višní a náznaky kakaa, čokolády a pralinek. Středně plné a středně dlouhé víno se skvěle zakomponovanou kyselinou.

BARON DE LEY GRAN RESERVA „Viña Imas‘‘1199 Kč
2010, (ESP) Tempranillo, DOCa, Rioja, vinařství Barón de Ley
Elegantní, vyzrálé víno světlejší barvy s hnědými okraji. V bohaté a komplexní vůni nalezeme tóny živočišnosti, kůže, koření a ovocnosti s dotekem švestkových povidel. V chuti je vyzrálé, ale pevné s hladkou tříslovinou, vyrovnané a dlouhé. Překvapuje svou pevnou kyselinou a šťavnatostí.

KOONUNGA HILL SHIRAZ-CABERNET 2015799 Kč
(AUS) vinařství Penfolds
Pro odrůdu Shiraz je typická vůně skořice, hřebíčku a černých třešní. Populární australské víno s dlouhým koncem připomínajícím povidla, černé bobulové ovoce a rebarboru.

 

sekty, perlivá vína, Champagne

LA GIOIOSA PROSECCO, DOC350 Kč
Treviso, brut (ITA)
Světle slámová žlutá barva, ve vůni představuje květiny, angrešt, rakytník a zelená jablka. Chuť je jemná, vyvážená, minerální a ovocně tropická s vynikající délkou.

VEUVE CLICQUOT PONSARDIN1900 Kč
Champagne, brut (FRA)
Víno má zlatožlutou barvu s jemným, rafinovaným a lehce smetanovým perlením. Vůně je ovocná s minerálním podtónem a pečeným toastem. Ve svěží a čerstvé ovocné chuti nalezneme koření, bílý pepř, mletý zázvor a medově-minerální tóny.