vinný list

 

Moravská zemská a přívlastková vína

vinařství: Čevelovic sklep (Dolní Bojanovice), Volařík (Mikulov)

 

bílá vína

MÜLLER THURGAU 2017300 Kč
kabinetní, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Křišťálově čiré víno se slámově žlutými odlesky. Vůně je čistá, kořenitá, středně intenzivní s ovocnými tóny připomínajícími peckoviny a kdoule. Chuť je středně plná s velmi dobrou svěžestí. Víno má nižší kyselinku a v chuti připomíná zralé zahradní ovoce.

RYZLINK VLAŠSKÝ 2017300 Kč
kabinetní, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Světle zelenožlutá barva s velmi dobrým leskem, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, květinová, s tóny lučního kvítí a akátového květu. Chuť je šťavnatá, ovocná a připomíná klementinky, krvavé pomeranče a nektarinky.

RULANDSKÉ ŠEDÉ 2017330 Kč
pozdní sběr, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Průzračná světle žlutá barva se zlatavými odlesky, velmi dobrá viskozita. Čisté květnaté aroma s tóny jabloňového květu, mirabelek a letního jablka. Chuť je šťavnatá, středně plná, harmonická, s příjemnými ovocnými tóny bílého rybízu a zralého pomela.

SAUVIGNON 2017330 Kč
pozdní sběr, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Světle žlutá barva se zlatavými odlesky. Vůně je čistá, ovocná s nádechem lipového květu a hruškového kompotu. Chuť je šťavnatá s pikantní kyselinkou na závěr, dlouhou dochutí a příjemnou kořenitostí.

SAUVIGNON 2016330 Kč
pozdní sběr, suché, 0,75l
Bledě zelenkavá barva se stříbrnými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, intenzivnější, s náznakem zelených jablek Granny Smith, limetkového sorbetu a zralého angreštu. Chuť je čistá a bohatá na aromatické látky.

RULANDSKÉ BÍLÉ 2015630 Kč
pozdní sběr, terroir Levá klentnická, vinařství Volařík, suché, 0,75l
Projevem této rulandy je silně ovocná vůně připomínající ananas a čerstvě utržené mango. Chuť je plná s ovocným projevem a díky ležení v dřevěném sudu je lehounce elagotaninová.

VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 2017300 Kč
moravské zemské, vinařství Čevelovic sklep, polosuché, 0,75l
Světle zlatá barva s citrónově žlutými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, ovocná, příjemně pikantní, jemnými herbálními podtóny. Chuť je středně plná, s velmi dobrou ovocnou kyselinou, delikátní mineralitou a pikantní kořenitostí.

RYZLINK RÝNSKÝ 2017300 Kč
kabinetní, vinařství Čevelovic sklep, polosuché, 0,75l
Křišťálově čirá, zlatožlutá barva a velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, intenzivnější, s nádechem květového medu, sladkého ovoce a bílého pepře. Chuť je středně plná, s dobrou kyselinou, ovocnou šťavnatostí a delikátním, minerálním podtextem.

RYZLINK VLAŠSKÝ 2016630 Kč
pozdní sběr, terroir Kotelná, vinařství Volařík, polosuché, 0,75
Příjemně citrusové tóny a výrazná mineralita ovládly vůni a chuť Ryzlinku vlašského z Kotelné. Perzistentní minerální dochuť doplňuje harmonická kyselinka.

MUŠKÁT MORAVSKÝ 2017300 Kč
moravské zemské, vinařství Čevelovic sklep, polosladké, 0,75l
Zlatavě žlutá barva se slámovými odlesky a velmi dobrá viskozita. Hroznově ovocná vůně, s tóninou pomerančového květu, ovoce a šťavnatých citrusů. Chuť je středně plná, aromatická, s velmi dobrou kyselinou a ovocností, připomínající zralé meruňky a mandarinky.

CHARDONNAY 2017330 Kč
výběr z hroznů, vinařství Čevelovic sklep, polosladké, 0,5l
Zářivě zlatá barva s mosaznými odlesky a velmi dobrá viskozita. Vůně je svěží, šťavnatá, intenzivní, s tóny zralého žlutého ovoce. Chuť je ovocně nasládlá, s dobrou kyselinou a příjemnými podtóny sušeného a kandovaného ovoce.

PÁLAVA 2013730 Kč
výběr z bobulí, terroir U Venuše, vinařství Volařík, sladké, 0,75
Pálava je silně aromatická po levandulích a přezrálých meruňkách a s dovůní mandarinek a kokosu. Chuť je plná, extraktivní, s vysokým zbytkovým cukrem a silně moštovomedovým podtónem.

 

růžová vína

CABERNET MORAVIA ROSÉ 2017300 Kč
kabinetní, vinařství Čevelovic sklep, polosuché, 0,75l
Malinově růžová barva se zářivými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, středně intenzivní, s tóny mletého máku, brusinek a granátového jablka. Chuť je středně plná, šťavnatá, s dobrou kyselinou, připomínající drobné červené bobulové ovoce a krvavé grepy.

 

červená vína

CABERNET MORAVIA 2015300 Kč
moravské zemské, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Víno je tmavě granátové barvy s jemnými kabernetovými tóny černého rybízu ve vůni i v chuti, které doplňuje aroma třešní, višní, tabáku či marmelády s podtónem uzené červené papriky. Víno je mohutné, s dlouhou dochutí.

DORNFELDER 2017330 Kč
moravské zemské, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Výrazná, velmi tmavá červená barva s fialovými odlesky. Výrazná vůně s kořenitou třešňovo-višňovou tóninou. Chuť je pikantní, plná s velmi dlouhým závěrem a podtóny dřeva v pozadí.

FRANKOVKA 2017330 Kč
pozdní sběr, vinařství Čevelovic sklep, suché, 0,75l
Rubínově červená barva se světlejšími cihlovými odlesky, velmi dobrá viskozita. Vůně je čistá, příjemně kořenitá, s velmi dobrým ovocným podtónem, připomínající zralé černé třešně. Chuť je středně plná, elegantně vyvážená, s příjemnými kořenitými tóny ušlechtilého dřeva.

 

rozlévané PROSECCO

Sudové Prosecco DOC (Treviso)0,1l / 35 Kč

 

rozlévané víno

0,1l / 0,75l35 Kč / 260 Kč

SAUVIGNON, DOC, bílé
Friuli, vinařství Victoria dal Cuore del Friuli, ITA

CHARDONNAY, DOC, bílé
Friuli, vinařství Victoria dal Cuore del Friuli, ITA

PINOT GRIGIO, IGT, bílé
Veneto, vinařství Villa Marin, ITA

NEGROAMARO ROSÉ, IGP, růžové
Puglia, vinařství Nerostella, ITA

MERLOT, DOC, červené
Friuli, vinařství Victoria dal Cuore del Friuli, ITA

 

Zahraniční vína

 

bílá vína

TERLAN PINOT GRIGIO 2017699 Kč
(ITA) DOC, Trentino-Alto Adige, vinařství Kellerei Terlan
Ovocná vůně s tóny grapefruitu, liči nebo bílého melounu, také květinové tóny čerstvě posečené louky. Dobře vyvážená chuť s aroma černého čaje, exotického ovoce, melounu a zralého grapefruitu.

GRÜNER VELTLINER 2017599 Kč
Steinfeder Katzensprung (AT), Wachau, vinařství Domäne Wachau
Fermentace v nerezových tancích. Hrozny pocházejí z terasovitých vinic Wachau, z okolí vesnic Dürnstein a Loiben. Šťavnatá a ovocná chuť s aroma červených jablek, kdoulí, hrušek, citrusů a koření. Středně plná chuť s pikantní kyselinou a kulatou ovocností.

RIESLING 2017599 Kč
(GER), QmP, feinherb, vinařství Weingut Josef Rosch
Fermentace v nerezových tancích. Hutná, sladká a komplexní vůně s harmonickým aroma akátového medu, sladkého čajového pečiva a zralých meruněk. Chuť je odrůdově charakteristická, extraktivní a plná, podpořena příjemně živou kyselinou a harmonickými tóny karamelu, tvarohu a máslových sušenek.

CHABLIS GRAND CRU „LES CLOS” 20122799 Kč
(FRA) Bourgogne-Chablis Grand cru, vinařství Alain Geoffroy
Les Clos dává nádherná vína s potenciálem na delší zrání. Barva je čistě zlatá a aroma ušlechtilé, připomínající zralé mango, med, cukrový meloun a vanilku. Chuť je minerální, mohutná, svěží a po polknutí velmi dlouhá.

 

červená vína

TOSCANA ROSSO „VILLA ANTINORI“ 2015999 Kč
(ITA) IGT, Toscana, vinařství Antinori
Vůně je výrazná, ovocná a elegantní s převahou kompotovaného ovoce. Chuť je ovocná, šťavnatá s tóny třešní, višní a náznaky kakaa, čokolády a pralinek. Středně plné a středně dlouhé víno se skvěle zakomponovanou kyselinou.

BARON DE LEY GRAN RESERVA „Viña Imas“ 20111199 Kč
(ESP) DOCa, Rioja, vinařství Barón de Ley
Elegantní, vyzrálé víno světlejší barvy s hnědými okraji. V bohaté a komplexní vůni nalezeme tóny živočišnosti, kůže, koření a ovocnosti s dotekem švestkových povidel. V chuti je vyzrálé, ale pevné s hladkou tříslovinou, vyrovnané a dlouhé. Překvapuje svou pevnou kyselinou a šťavnatostí.

PIEDRA NEGRA MALBEC RESERVA 2016799 Kč
(ARG) Mendoza, vinařství Bodega Piedra Negra
6–12 měsíců zrání v sudech z francouzského dubu. Bohatá vůně, tóny zralého ovoce se špetkou pražení se zde mísí s kořenitostí a aroma vanilky. Víno má hezkou strukturu, plnou a vyrovnanou chuť, velmi jemný tanin a náznak kouře v závěru.

 

sekty, perlivá vína, Champagne

LA GIOIOSA PROSECCO350 Kč
(ITA) DOC, Treviso, vinařství La Gioiosa, brut
Světle slámová žlutá barva, ve vůni představuje květiny, angrešt, rakytník a zelená jablka. Chuť je jemná, vyvážená, minerální a ovocně tropická s vynikající délkou.

VEUVE CLICQUOT PONSARDIN1900 Kč
(FRA) Champagne, brut
Víno má zlatožlutou barvu s jemným, rafinovaným a lehce smetanovým perlením. Vůně je ovocná s minerálním podtónem a pečeným toastem. Ve svěží a čerstvé ovocné chuti nalezneme koření, bílý pepř, mletý zázvor a medově-minerální tóny.